Ogłoszenia 25 grudnia 2018 r. – Uroczystość Bożego Narodzenia

Ogłoszenia 25 grudnia 2018 r. – Uroczystość Bożego Narodzenia

1. „Świętujmy z radością nadejście naszego zbawienia. Świętujmy dzień uroczysty, w którym Ten, co sam jest jedynym i wiekuistym dniem Ojca, zechciał zstąpić w krótki i przemijający dzień doczesności” – niech te słowa, św. Augustyna, inspirują nas, w dniu w którym gromadzimy się aby obchodzić uroczystość Bożego Narodzenia, do radowania się miłością Chrystusa ku nam.

2. Drodzy Siostry i Bracia, dla których kolegiata św. Anny w Krakowie jest „domem Bożym i bramą do nieba” (Rdz 28, 17). Syn Boży „stał się człowiekiem i zamieszkał między nami” (por. J 1, 14). Niech prawda o dobroci i miłości Boga, przychodzącego nas zbawić, zagości w nas i niech faktem stanie się w nas Boże Narodzenie. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

3. Porządek Mszy Świętych dziś i w drugi dzień Świąt taki, jak w niedzielę.

4. Podobnie jak w minionych latach, zapraszamy małżeństwa przeżywające jubileusze – ale nie tylko – swego sakramentalnego „TAK”, do odnowienia przyrzeczenia małżeńskiego. Będzie to miało miejsce w Uroczystość Świętej Rodziny, w niedzielę 30 grudnia, na Mszy Świętej o godz. 13.00. Pary chcące być wspomniane w czasie celebracji niech zgłoszą mailem swoje imiona lub przekażą na karteczkach do zakrystii.

5. Jutro, w święto św. Szczepana, będziemy składać ofiary na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

6. Z wizytą duszpasterską, zwaną kolędą, udamy się do mieszkań naszych parafian od 27 grudnia 2018 roku. Na stronie internetowej naszej parafii jest zamieszczony szczegółowy harmonogram tych wizyt, ponadto ministranci i lektorzy dostarczą do mieszkań karteczki z informacjami.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. more information

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij