Ogłoszenia 31 grudnia 2017 r. – święto Świętej Rodziny

Ogłoszenia 31 grudnia 2017 r. – święto Świętej Rodziny

  1. Niedziela po Bożym Narodzeniu obchodzona jest jako Święto Świętej Rodziny. W tej wspólnocie najważniejszy był Chrystus. Modlimy się dziś, by w każdej wspólnocie małżeńskiej było miejsce dla Niego. Życzymy wszystkim małżonkom Bożego błogosławieństwa w codziennym realizowaniu swego małżeńskiego i rodzinnego powołania.
  2. Z racji Święta Świętej Rodziny chcemy, aby to było także święto naszych rodzin. Z tej okazji – jak już to było zapowiadane – zapraszamy wszystkie małżeństwa przeżywające jubileusze, ale nie tylko, małżeństwa, które sakrament małżeństwa zawarły w naszej Kolegiacie, ale nie tylko, do odnowienia swego sakramentalnego „tak” na Mszy Świętej o godz. 13.00. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo małżonków. Pary chcące być wspomniane w czasie celebracji, niech zgłoszą swoje imiona.
  3. Dzisiejszej niedzieli, 31 grudnia, przypada wspomnienie św. Sylwestra, ostatni dzień roku kalendarzowego 2017. Zachęcamy do przeżywania tego dnia w duchu wdzięczności Bogu za kolejny rok życia, za wszelkie łaski i doświadczenia, jakimi nas obdarzył. Zapraszamy do wspólnego udziału w nabożeństwie dziękczynnym, pokutnym i błagalnym, które rozpocznie się nieszporami o godz. 19.00. Msza św. z okolicznościową homilią o 19.30. Msze Święte wg porządku niedzielnego, a więc także o 20.30 i 21.30.
  4. W Nowy Rok, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę.
  5. We wtorek na Mszy Świętej o 19.30 będziemy modlić się o beatyfikację Sługi Bożego bpa Jana Pietraszki.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z racji pierwszego czwartku, o godz. 19.00 „Godzina Święta” czyli modlitwa w intencji kapłanów, a także o powołania kapłańskie. W pierwszy piątek spowiedź w czasie Mszy św. i po południu od 17.00 do 20.00. Msza św. dla dzieci o 18.00; po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o 19.30 dla dorosłych.
  7. Od poniedziałku do piątku o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. W tym dniu, zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd o godz. 18.30. W tym wydarzeniu weźmie udział chór kolegiaty, nasi organiści oraz najlepsi kolędnicy świata, czyli wszyscy, którzy wezmą udział w tym kolędowaniu. Serdecznie zapraszamy.
  9. Z wizytą duszpasterską zwaną kolędą, udamy się do mieszkań naszych parafian od 2 stycznia 2018 roku. Na stronie internetowej naszej parafii zostanie zamieszczony szczegółowy harmonogram tych wizyt, ponadto ministranci i lektorzy dostarczą do mieszkań karteczki z informacjami.
  10. Wszystkim modlącym się w naszej Kolegiacie życzymy Bożego błogosławieństwa na przeżywanie tego szczególnego tygodnia oktawy Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. more information

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij