Ogłoszenia duszpasterskie 15 października 2017 r. – XXVIII niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 15 października 2017 r. – XXVIII niedziela zwykła

  1. We wszystkich kulturach posiłek jest znakiem w,0yrażającym przyjaźń, radość, bliskość. Tak jest i na kartach Biblii: „Stół dla mnie zastawiasz … obficie napełniasz mój kielich” – to słowa z Psalmu dzisiejszej liturgii. Również Jezus upodobał sobie znak uczty w swoim nauczaniu. On nas dzisiaj gromadzi na uczcie eucharystycznej. Dajmy się ogarnąć przesłaniu nadziei i radości, które rozbrzmiewają w dzisiejszej liturgii.
  2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w naszej Kolegiacie – codziennie o godz. 19.00.
  3. Jutro, 16 października, w naszej Kolegiacie, u grobu Świętego Jana z Kęt, o godz. 10.00 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II Mszą Świętą uroczyście inauguruje nowy rok akademicki.
  4. Także jutro, 16 października, o godz. 19.30 modlimy się w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 4, a po Eucharystii spotkanie dla rodziców.
  5. W czwartek, 19 października, zapraszamy na Dialogi Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Tematyka obecnych Dialogów, które rozpoczną się o g. 20.15, dotyczy zagadnień związanych z reformacją – w kontekście 500 rocznicy wystąpienia Marcina Lutra. Pytania do Arcybiskupa można zadawać internetowo bądź wrzucając do skrzynki znajdującej się przy pomniku Kopernika. Więcej szczegółów na stronie Kolegiaty oraz plakatach.
  6. W piątek, 20 października radujemy się w naszej Kolegiacie Uroczystością Świętego Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Jego orędownictwu powierzamy całe środowisko akademickie naszego miasta, profesorów, studentów, a także nauczycieli i wychowawców, dzieci, młodzież, którym on patronuje w sposób szczególny. Msze Święte o g. 7.00 (z udziałem sióstr z naszej parafii), o g. 8.00 (dla szkoły Podstawowej nr 4, której patronem jest św. Jan z Kęt); o g. 13.00 (z udziałem delegacji szkół noszących imię św. Jana z Kęt); o g. 16.00 (dla dyrekcji i nauczycieli szkół z parafii), 17.00 i 19.30. Zechciejmy skorzystać z możliwości jaką daje w piątek modlitwa w naszej Kolegiacie i zyskajmy odpust zupełny. Po Mszach Świętych oddanie hołdu św. Janowi z Kęt poprzez uczczenie relikwii przy Konfesji.
  7. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych i modlimy się o ich zbawienie w wypominkach. Imiona naszych bliskich można wypisywać na kartkach, które są do wzięcia pod chórem i składać w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Wypominki jednorazowe będą odczytywane w czasie procesji za zmarłych 2 listopada (g. 18.30) i w niedziele listopadowe podczas różańca o 19.00. Za zmarłych powierzonych naszej modlitwie w ramach wypominków rocznych, będziemy modlić się przez cały rok w trzecie piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną.
  8. Przypominamy o kontakcie z prasą katolicką, którą można nabyć w zakrystii.
  9. Najbliższy tydzień dla Duszpasterstwa Akademickiego naszej Kolegiaty to czas przeżywania jubileuszu 90-lecia jego istnienia. Organizatorzy jubileuszu serdecznie zapraszają wszystkich tworzących akademickie środowisko Kolegiaty do wspólnego świętowania. Zostało przygotowanych wiele spotkań modlitewnych oraz kulturalno-rozrywkowych, takich jak wieczór z muzyką i wspomnieniami, spotkania z absolwentami, quiz czy gra miejska. Całość obchodów zwieńczy uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego w przyszłą niedzielę o 19.30. Więcej informacji o tych wydarzeniach na plakatach, na fb DA i na stronie internetowej anno27.pl.
  10. Wszystkim modlącym się w naszej Kolegiacie życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego nowego tygodnia.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. more information

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij