Ogłoszenia duszpasterskie 6 stycznia 2019 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie 6 stycznia 2019 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego. Kościół celebruje pamiątkę niezwykłego spotkania: Bożej Dzieciny z Mędrcami ze Wschodu. Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem prowadzeni znakiem gwiazdy i słowem proroka Micheasza. Także i my, przybywamy, aby skłonić głowę przed Zbawicielem, przyklęknąć przed Nim i nasze serce oddać dziękczynieniu i uwielbieniu. Niech udział w tej Eucharystii, będzie deklaracją, że i my do tych ludzi należymy.

2. W Uroczystość Trzech Króli istnieje zwyczaj oznaczania drzwi poświęconą kredą, okadzanie mieszkania i pokropienia wodą święconą. Po powrocie do domu jeden z członków rodziny w obecności innych wypisuje na drzwiach wejściowych litery: C+M+B oraz bieżący rok. Ten znak pochodzi od pierwszych liter łacińskiego stwierdzenia: Christus mansionem benedicatChrystus błogosławi to mieszkanie. Niech to będzie znak, że również my spotkaliśmy i przyjęliśmy Chrystusa i uznajemy się za Jego uczniów. Okadzenie mieszkań kadzidłem uświadamia nam, że nasze domy powinny być przepełnione modlitwą i uwielbieniem. Żegnając się poświęconą wodą – nawiązujemy do chrztu, prosimy o potrzebne łaski, byśmy mogli postępować jak dzieci Boże. Z tego też względu woda święcona potrzebna jest w domu zawsze, nie tylko podczas wizyty duszpasterskiej. Przeżywajmy tę domową liturgię w duchu wiary i modlitwy za nasze rodziny, aby kierując się wiarą, były domowymi Kościołami. Na stolikach w środku Kolegiaty można zaopatrzyć się w kredę i kadzidło.

3. Serdecznie zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd o godz. 18.30. W tym wydarzeniu weźmie udział Chór Kolegiaty, p. Organista oraz najlepsi kolędnicy świata, czyli wszyscy, którzy wezmą udział w tym kolędowaniu.

4. Jutro, 7 stycznia, o godz. 19.30 modlimy się w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 4, a po Eucharystii spotkanie dla rodziców.

5. Także jutro, jak w każdy poniedziałek, od 20.15 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez studentów oraz możliwość spowiedzi.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na „Żar ognia”, czyli Eucharystię dla zakochanych, we wtorek o godz.19.30.

7. W tym tygodniu modlimy się o wyniesienie do chwały ołtarzy sług Bożych związanych z Kolegiatą: w środę, 9 stycznia o g. 19.30, Msza Święta o beatyfikację Jerzego Ciesielskiego zaś w czwartek bpa Jana Pietraszki – Msza o godz. 17.00.

8. W najbliższy czwartek będziemy gościć w naszej kolegiacie Metropolitę, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i studentów naszego Miasta na wspólnym kolędowaniu i opłatku z Arcypasterzem. Zapraszamy wszystkich Studentów na godz. 20.30. Po kolędowaniu, w sali akademickiej kolacja dla wszystkich. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej kolegiaty i DA.

9. Trwa wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Jej celem jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu ma wartość świadectwa religijnego. Zadbajmy o to, aby wspólne spotkanie kolędowe zachowało rodzinny i ewangeliczny wymiar. Terminy są podane na stronie naszej parafii /www.kolegiata-anna.pl/ a także na karteczkach dostarczanych do mieszkań przez ministrantów i lektorów.

10. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

11. Zachęcamy do lektury prasy a katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

12. Wszystkim modlącym się w naszej Kolegiacie życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. more information

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij